Blog

24 Aralık 2020

Salesforce Slack’i Satın Almak İçin Anlaşma İmzaladı

Müşteri İlişkileri Yönetiminde (CRM) dünya lideri olarak tanınan Salesforce, en yenilikçi kurumsal iletişim platformlarından biri olan Slack’i satın almak için şirket ile nihai bir anlaşmaya vardı. Anlaşmaya göre Slack hissedarları bu satış karşılığında 26.79 dolar nakit tutarın yanında Salesforce hisselerinden 0.0776 oranında bir pay alacaklar. Satış 30 Kasım 2020 piyasa değerine göre 27.7 milyon dolar olarak gerçekleşecek.

Salesforce kurucu ortağı ve CEO’su Marc Benioff, “Stewart Butterfield ve ekibi müthiş ekosistemi sayesinde kurumsal yazılım alanında en sevilen platformlardan birini geliştirdi” diye konuştu. Benioff, ayrıca iki şirketin harika bir eşleşme olduğunu belirterek “Salesforce ve Slack birlikte kurumsal yazılımların geleceğini şekillendirecek. Bu birleşme dijital dünyada herhangi bir mekânda çalışan herkesin çalışma şeklini kökten değiştirecek.” dedi.

Steward Butterfield, Slack’in kurucu ortağı ve CEO’su olarak şunları söyledi: “Salesforce bulut devrimini başlattı ve yirmi yıl sonra hala Salesforce’un çalışma biçimimizde değişim yaratmak için sunduğu olanaklardan faydalanıyoruz. Bu çok büyük bir fırsat. Yazılım tüm organizasyonların işleyişinde önem kazandıkça bizlerin daha az karmaşıklık, daha çok güç ve esneklik ve en nihayetinde daha büyük bir uyum ve organizasyon çevikliği kazanacağımız vizyonunu paylaşıyoruz. Şahsen bunun yazılım tarihindeki en stratejik birliktelik olduğuna inanıyorum. İşe koyulmak için sabırsızlanıyorum.”

Slack, Salesforce Customer 360’ın Yeni Arayüzü Olacak

Slack’i Salesforce’un Customer 360 adlı platformuyla birleştirmek hem müşteriler hem de endüstri açısından dönüştürücü olacak. Bu birleşme yeni çalışma şekilleri için bir işletim sistemi yaratarak şirketlerin kendilerine has biçimlerde büyümelerini ve dijital dünyada başarılı olmalarını sağlayacak.

CRM’de dünya lideri Salesforce, şirketlerin dünyanın her yerinden satış ve pazarlama yapmasına yardımcı olurken Slack insanları, verileri ve araçları mekân fark etmeksizin bir araya getirip ekiplerin iş birliğini kolaylaştırıyor. Slack Connect ise bir şirketin çalışanları ve tüm dış ortakları arasındaki iletişimi ve iş birliğini sağlıyor.

Bu birleşme sonucu Slack, bütün Salesforce Bulutlarına entegre edilecek. Salesforce Customer 360’ın yeni arayüzü olarak Slack, verimliliği artırmak, daha makul ve hızlı kararlar almak ve bağlantılı müşteri deneyimleri oluşturmak için, insanların iletişim kurma, iş birliği yapma ve hem Salesforce hem de diğer tüm iş uygulamalarından ve sistemlerinden gelen müşteri bilgileri üzerinde işlem yapma şekillerini değiştirecek.

Slack Girişim Ayak İzini Büyütecek

Slack 150’den fazla ülkede hızlı büyüyen start uplardan Starbucks, Target gibi Fortune 500 şirketlerine kadar dünyada her sektörden lider organizasyonun yanında önde gelen akademik kuruluşlara, kâr amacı gütmeyen kurumlara ve hükümetlere hizmet veriyor.

Şimdi ise CRM global liderinin bir parçası olarak Slack yalnızca Salesforce müşterileri arasında değil, dijital dönüşüm geçiren her organizasyonda varlığını hissettirecek. Slack, satışın akabinde Salesforce’un bir işlem birimi haline gelirken CEO Steward Butterfield tarafından yönetilmeye devam edecek.

İkili Uygulama ve İş Akışlarının En Büyük Açık Ekosistemini Oluşturacak

İnsanları ve verileri sistemler, uygulamalar ve cihazlar üzerinden birbirine bağlamak günümüzde pek çok şirketin karşılaştığı en büyük zorluklardan biri.

Slack’in açık platformu insanların birlikte çalışmak, irtibat kurmak ve işlerini halletmek için kullandığı 2400’den fazla uygulamayla sorunsuzca entegre olabiliyor. Bu büyük uygulama ekosistemiyle Salesforce müşterilerle yeni şekillerde bağ kuracak uygulamaları geliştirip sunmak için en kolay yol olarak öne çıkıyor.

Salesforce ve Slack birlikte uygulama ve iş akışlarından oluşan en kapsamlı açık ekosistemi meydana getirecek ve milyonlarca geliştiriciyi yalnızca bir tıkla yeni nesil uygulamalar tasarlamakla yetkilendirecek.

Slack Hakkında

Milyonlarca kişi tarafından ekip oluşturmak, sistem birleştirmek ve organizasyonlarını öne çıkarmak için kullanılan mesajlaşma platformu Slack, iş iletişiminde önemli bir dönüşüme yol açtı. Slack en büyük şirketlerle de ölçek uyumu sağlayabilecek güvenli ve iş odaklı bir ortam sunuyor. Burası insanların kolaylıkla beraber çalışabileceği, diğer yazılım araç ve servislerini bağlayabileceği, bilgiye kolaylıkça erişebileceği yeni bir iş teknolojisi platformu. Slack, işlerin kolaylıkla hallolduğu yer.

Inspark Size Nasıl Yardımcı Olabilir?

Salesforce, Slack’in de katılımıyla edindiği yeniliklerle uzun vadede dijital dünyada ve tüm sektörlerde daha da önem kazanacağa benziyor.

Salesforce için Danışmanlık, Eğitim, CRM Destek, Yazılım Geliştirme gibi geniş bir yelpazede hizmetler veren INSPARK, ayrıca Salesforce ve diğer tüm çözümlerin hızlı entegrasyonu konusunda da müşterilerine yardımcı oluyor. Bu yeni haberin ışığında da INSPARK Salesforce ve Slack’in birleşmesinin yarattığı eşsiz fırsatlara erişmekte şirketlere ve kurumlara aracı olmaya devam edecek.

Genel, Salesforce Haberleri

İletişime geçin