Blog

30 Temmuz 2020

Salesforce Art Arda Yedinci Kez 1 Numaralı CRM Sağlayıcısı Seçildi

Salesforce Art Arda Yedinci Kez 1 Numaralı CRM Sağlayıcısı Seçildi

CRM alanında dünya lideri Salesforce, International Data Corporation (IDC) tarafından art arda yedinci kez 1 numaralı CRM sağlayıcısı seçildi. En büyük 13 CRM sağlayıcısı arasında genel pazar payını en yüksek yüzdeyle büyütmesinin yanı sıra satış uygulamaları, müşteri hizmetleri uygulamaları ve pazarlama uygulamalarıyla da pazar lideri olarak görülüyor.

Salesforce Genel Müdürü ve COO’su Bret Taylor’a göre, “Her sektör, şirket ve kuruluş dijital bir yaptırımla karşı karşıya ve iş modellerini yeni gerçekliğe uyarlıyor. Son IDC rakamları, şirketlerin dijital olarak dönüşüp birleşik müşteri deneyimi sunmak için neden Salesforce’u tercih ettiğinin altını çiziyor.”

Dünya genelinde 1 numaralı CRM sağlayıcısı olmasının yanında, Salesforce aynı zamanda Kuzey Amerika, Batı Avrupa ve Asya-Pasifik (Japonya dahil olmak üzere) Pazar payında da lider konumunda. Bugün dünya üzerinde 150.000’in üzerinde şirket Salesforce ile işini büyütmeye devam ediyor. Basın bültenine Salesforce haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Peki, “Salesforce nedir? Neden Salesforce kullanayım” diye merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Çünkü sizin için bu soruların cevabını kısaca özetledik.

Salesforce nedir?

Salesforce, Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) alanında dünya lideri olarak dijital çağda müşterileri ve şirketler arasında bir köprü kuruyor. 1999 yılından bu yana farklı sektörlerden farklı büyüklüklerdeki şirketlerin bulut, mobil, sosyal, yapay zeka gibi güçlü teknolojilerden faydalanmasını sağlıyor.

Gelişen teknolojiyle birlikte güncellenen Salesforce, yeni ihtiyaçlar için yenilikçi çözümler sunması sayesinde müşteri portfoyünü sürekli genişletmeyi başarıyor. En iyi hizmeti sunmak için alanında fark yaratan hizmet sağlayıcılarla işbirliğine önem veren şirket, geçtiğimiz günlerde uç nokta yönetimi ve güvenliğinde lider konumdaki Tanium ile yollarını kesiştirdi.

Aynı zamanda COVID-19’da olduğu gibi beklenmedik kriz ortamlarına inovatif yaklaşımıyla çözümle yaklaşan şirket pazarlamacılara rehberlik ediyor. 360 derece CRM sağlayıcısı ve çözüm odaklı bir partner olarak dijital etkileşimlere insani dokunuşlar getiriyor. Böylece müşterilerinin kendi hedef kitlesiyle kurduğu iletişimi güçlendiriyor. Bunun için Interaction Studio ürünü ile alanında öne çıkan bir hizmet sunuyor.

“Salesforce’un ne olduğunu anladık ama bu CRM sistemi ile neler yapabiliriz” diyenler için aşağıya Salesforce’un çözümlerine dair temel bilgileri bırakıyoruz.

Salesforce çözümleri size nasıl yardımcı olur?

Farklı ölçeklerdeki şirketlerin ve girişimlerin fırsatları satışa dönüştürmesine yardımcı olmayı hedefleyen Salesforce farklı ürünleriyle farklı ihtiyaçları karşılıyor.

Pazarlama çalışmalarınızı güçlendirin

Bütünlüklü pazarlama çözümleri sayesinde, Salesforce müşteri ağınızı genişletmenize yardımcı olur. Salesforce ürünlerini kullanarak müşteri verilerinize dair içgörülerle daha etkili bir pazarlama çalışması yürütebilirsiniz. Bu içgörüler, farklı kaynaklardan alınır ve müşteri davranışına göre harekete geçmeye teşvik eden, hedef odaklı ve kişisel mesajlar iletilebilir.

İşinizi hızla büyütün

Güvenilir bir partner olarak uzun vadeli güçlü ilişkiler geliştirmek için müşterilerinizin ihtiyaçlarını ve ilgi alanlarını öğrenin. Böylece onların durumlarına özel öneri ve çözümler sunabilirsiniz. Ayrıca görevlerin pek çoğunu ve yönetici çalışmalarını otomatikleştirmenizi sağlayan Salesforce ile verimliliğinizi ve gelirinizi artırabilirsiniz.

E-ticaret işinizi başlatın ya da geliştirin

Salesforce’un bütüncül e-ticaret çözümleriyle kusursuz bir online alışveriş deneyimi sunabilirsiniz. E-ticaret çözümleri, B2B ve B2C satın alma deneyimlerini bütünleştirmenizi ve tüm departmanlar için ticareti birleştirmenizi sağlar. Bunun yanı sıra sunduğunuz alışveriş deneyimini yapay zekayı kullanarak kişiselleştirebilir ve sürekli inovasyonlarla geliştirebilirsiniz.

Her yerden müşteri hizmeti sağlayın

Müşterilerinizin zaman diliminde ve tercih ettiği kanaldan kişiselleştirilmiş müşteri desteği sunabilirsiniz. Salesforce müşteri hizmetleri ürünüyle sorunlara hızla çözüm üretebilir ve e-posta, sosyal medya, telefon ve sohbet aracılığıyla sunduğunuz çözümleri bütünlüklü olarak iletebilirsiniz. Farklı kanalları tek bir çatı altında toplamak, size zaman kazandırır ve hizmet kalitenizi artırır.

Dijital dönüşümünüzü tamamlayın

Hızla dijital dönüşüme katılmak ve ekibinizin uzaktan çalışmasını güçlendirmek için Salesforce ürünlerini kullanabilirsiniz. Dijital dönüşüm ve otomasyon sayesinde tüm departmanlarınız iş süreçlerini daha etkili yönetebilir. Bunun için tekrar tekrar kullanabileceğiniz uygulamalar geliştirebilir ve daha sonra yapay zeka ile uygulamanızı ileri seviyeye taşıyabilirsiniz.

Salesforce Platinum Partner ile hızlı sonuç alın

INSPARK, Salesforce Platinum Partner olarak Salesforce’un güçlendirici tüm ürün ve hizmetlerinden çok daha yüksek verim almanız için size destek verir. Doğru partnerle birlikte çalışarak, CRM sistemini hızla iş süreçlerinize entegre edebilir ve hata payını en aza indirerek hızlı sonuç alabilirsiniz. Dört farklı danışmanlık kategorisinden en üst seviye olan Platinum Partnerler en yüksek standartta hizmet vermeleri için her yıl tekrar değerlendiriliyor. Böylece Salesforce, kendini temsil eden bu partnerle çalışan şirketlerin uzun vadede iyi hizmet aldığından emin oluyor.

Salesforce Haberleri , , ,

İletişime geçin