Blog

27 Aralık 2019

Bölüm 5 – CRM Çözümü Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Bugünün müşterileri hızlı hareket ediyor, bilgili ve sabırsız. Ve daha fazla bilgi – ve daha fazla seçenek – parmaklarının ucunda, yarınları memnun etmek ise daha da zorlaşacak. Kendinize “Hangi CRM kullanmalıyım?” ve “Nasıl devam edebilirim?” diye soruyor olabilirsiniz. Süren ilişkiler oluşturmak için oluşturulmuş bir CRM sistemine ihtiyacınız olacaktır. Başarılı olmak için bu özelliklere uygun bir çözüm seçin:

Otomasyon:

Tekrarlayan işler büyüyen işletmelerin düşmanıdır. Otomasyon, takımlarınızı manuel işlemlerden kurtarır ve verimliliği artırır. Müşterilerle kişisel bağlantı kurmak için harcanan zamanı kullanın.

İşbirliği:

Mükemmel bir müşteri deneyimi yaratmak için müşterileri ile etkileşime giren herkes aynı güncel bilgilerden birlikte çalışmalıdır. Veri paylaşımı, ekibinizin daha verimli çalışmasına yardımcı olur ve günümüz müşterilerinin beklediği türden deneyimleri sağlar.

Zeka:

Günümüzün veri yoğun dünyasında rekabet edebilmek için etkileşimlerinizden ve verilerinizden öğrenmeniz gerekir. Yapay zekaya sahip bir CRM aracı, öngörüleri ortaya çıkaracak, sonuçları tahmin edecek ve müşterilerle en iyi sonraki adımları önerecektir.

Entegrasyon:

Pazarlama otomasyonu, muhasebe yazılımı, sohbet hizmetleri ve temel sosyal araçlar gibi yeni iş araçlarından yararlanarak ve bunları CRM sisteminize entegre etmek, sosyal ağlardaki insanları, bilgileri ve grupları takip etmenizi sağlar. Aynı zamanda gerçek zamanlı veri yakalamanızı sağlar.

Mobilite:

Modern saha servis veya satış ekipleri artık günde 8 saat masalarıyla sınırlı değil, bu yüzden yolda çalışmak için ihtiyaç duydukları her şeye mobil cihazlarından erişebilmeleri gerekiyor.

Özelleştirme:

Her işletme farklı çalışır, bu nedenle iyi bir CRM çözümü kolayca özelleştirilebilir olmalı ve en önemlisi ve merkezi olan şeyi ortaya koyan bir bilgi hiyerarşisine sahip olmalıdır. En iyi CRM platformları sürükle ve bırak özelleştirme yeteneklerine sahiptir ve bu özelleştirmeleri bozmayacak düzenli güncellemeler sunar.

Bulut tabanlı:

Bulut tabanlı çözümler, tarayıcıyla internete bağlı herhangi bir aygıtta çalışır. BT destekleri olmadan bile CRM çözümlerini uygulamak kolaydır. Ayrıca, sunucu bakımı veya şirket içi CRM’ler gibi yükseltmeleri gerektirmediklerinden, işletmeniz büyüdükçe paradan tasarruf edebilir ve daha kolay bir şekilde ölçeklendirebilirsiniz.

Kaynaklar, Kılavuzlar

İletişime geçin