Blog

25 Şubat 2020

Salesforce WhatsApp Entegrasyonu ile Dijital Etkileşimi Arttırın!

Müşterilerinizin günlük hayatında kullandığı en büyük mesajlaşma uygulaması WhatsApp için de çalışmaya başlayan Service Cloud ve Einstein Bot’ları ile Salesforce WhatsApp entegrasyonunu sağlayın ve dijital etkileşimi arttırın!

Salesforce 2020 Bahar Güncellemelerinde, WhatsApp için Service Cloud mesajlaşması ve Einstein Bot entegrasyonunu duyurdu.

Artık şirketler 180 ülkedeki 1.6 milyar WhatsApp kullanıcısı ile WhatsApp üzerinden konuşabilecekler. Böylece artık müşterileriniz kesintisiz desteğe mobil cihazlarından WhatsApp uygulamasını kullanarak ulaşabilecek. Otomasyon ve senkronize mesajlaşma ile artık servis elemanları daha kompleks konuşmaları anlık olarak Service Konsolu üzerinden gerçekleştirebilecekler.

Service Cloud ve Einstein Bot’ları ile tıpkı SMS ve Facebook Messenger’da olduğu gibi müşterilerinize mesajlar iletmek için WhatsApp arayüzü oluşturabilirsiniz. Botlar aynı zamanda karmaşık vakaları doğrudan müşteri temsilcilerinize iletmek için otomasyonu kullanabilir.

Nerede: Bu değişiklik Enterprise, Performance, Unlimited ve Developer sürümlerinde Lightning Experience ve Salesforce Classic için geçerlidir. Einstein Botları için kurulum yalnızca Lightning Experience ile kullanılabilir. Bu özellik Chat ve Omni-Channel kullanan botlar için kullanılabilir.

Kim: Einstein Botları, hem Service Cloud hem de Chat kullanıcı lisanslarına sahip kuruluşlar veya Digital Engagement kullanıcı lisanslarına sahip kuruluşlar tarafından kullanılabilir. WhatsApp kullanmak için bir Digital Engagement lisansı gerekir. Her bir kuruluşa, aktif bir aboneliği olan her Chat veya Digital Engagement kullanıcısı için ayda 25 Einstein Botu sohbeti sağlanır.

Nasıl: Herhangi bir bota eklenmeden önce WhatsApp numaralarının Mesajlaşma’da ayarlanması gerekir. Numara eklendikten sonra Bot Builder’daki Genel Bakış Sayfasına gidin. Kanal menüsünde Ekle’yi tıkladıktan sonra, Kanal olarak WhatsApp’ı ve Dağıtım alanına Kanal Adı’nı seçin.

Service Cloud, müşterilerinizin günlük kullandığı SMS, Messenger, Chat ve şimdi WhatsApp kanalları üzerinden sizinle iletişime geçmelerini kolaylaşır.

Müşteri temsilcilerinize tek platform üzerinden ulaşabilecekleri 360derece müşteri görünümü vererek servis kalitenizi ve müşteri memnuniyetinizi arttırın.

Konu ile ilgili detaylı bilgi almak ve sorularınızı sormak için bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Salesforce Haberleri , , , ,

İletişime geçin