Blog

8 Kasım 2016

Salesforce Community Cloud Nedir?

Global araştırma firması Gartner, Salesforce Community Cloud uygulamasını dünyanın lider Horizontal Portalı olarak seçti.

Salesforce Community Cloud nedir?

Community Cloud (İşbirliği Bulutu), müşterilerin, iş ortaklarının ve kurum çalışanlarının ihtiyaç duydukları veriye kolay ve hızlı bir şekilde ulaştıkları bir portaldır.

Horizontal Portal Nedir?

Peki Horizontal Portal nedir? Gartner’ın tanımı şu şekilde; “ihtiyaç duyulan bilgiye, sürece ve kişilere özelleştirilmiş bir erişim noktasından ulaşmaktır. Portalların çeşitli kullanıcıları arasında kurum çalışanlarını, müşterileri, iş ortaklarını, tüketicileri sayabiliriz. Portallar, ayrıca dikey pazarlardaki iş süreçlerine destek sunar. Horizontal Portal, bir yazılım uygulaması olarak birden fazla portalı yaratmak ve yönetmek amacı ile de kullanılmaktadır.

 

Salesforce Community Cloud ’un dünyanın en iyi Horizontal Portalı olmasının nedenleri:

  1. Community Cloud Portal Yapısı Çok Esnek

İşletmeler farklı sektörler için uygun hazır şablonları tercih edebilir, portallarını ihtiyaçlarına uygun bir şekilde geliştirebilir veya kullandıkları diğer yazılım uygulamaları ile entegre edebilirler.

  1. Müşteri Toplulukları Etkileşimi Yükseltiyor

Müşteri portalları üzerinde kurulan topluluklar ile firmalar müşterilerine ulaşabiliyorlar. Topluluklar sayesinde müşteriler birbirleri arasında bağlanıyor, etkileşim içine giriyor, deneyimlerini paylaşıyor, ürün/hizmet hakkında düşüncelerini belirtiyor hatta portaldan direk alışveriş yapabiliyorlar.

  1. Sorunlar Daha Hızlı Çözülüyor

Portal, müşterilerin ve potansiyel müşterilerin birbirleri ile etkileşime geçmelerine yardımcı oluyor. Sorularına cevap ve sorunların çözüm bulabilen tüketiciler yaşadıkları deneyimi olumlu olarak değerlendirirken, firmaların müşteri hizmetleri çalışanları zamanlarını daha karmaşık sorunların çözümüne ayırabiliyorlar.

  1. Kanal Satışlarındaki Hız

Partner Portal, bayileri, distribütörleri ve iş ortaklarını aynı platformda buluşturarak satışların artmasını sağlıyor.  İş ortakları aradıkları bilgiye ulaşabiliyor, uzmanlardan destek alıyor, yeni müşteri adaylarını kaydediyor ve satış rakamlarını güncelleyebiliyor. Partner Portal ve sunduğu topluluk ile iş fırsatları yönetimi daha kolay, satışlar ise daha hızlı.

  1. Çalışanların İş Verimliliği Artışı

Firma çalışanlarının işlerini yapabilmeleri için ihtiyaç duydukları tüm bilgilerin tek ve kolay bir yerde olması onların hem motivasyonunu hem verimliliğini arttırır. Sosyal, mobil ve kişiselleştirilmiş portal aracılığıyla çalışanlar hem uzmanlara hem de kaynaklara erişebiliyorlar.

Okuyun: INTRANET – Kurumsal İş Portalı

Salesforce Community Cloud kullanan müşteriler arasında Aston Martin, Toyota, Virgin America, GE, Pernod Richard gibi bir çok marka bulunuyor. Firmanızın iş süreçlerinde Community Cloud’u nasıl kullanabileceğiz konusunda ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.

Salesforce , , , ,

İletişime geçin