Blog

24 Mart 2020

Neden Salesforce Platinum Partner ile Çalışmalıyım?

Salesforce Platinum Partner

Bu yıl da Salesforce Platinum Partner ünvanımızı aldık ve fark ettik ki Platinum Partner olmak ne demek, neden Salesforce Platinum Partner ile çalışmalısınız gibi konularda bilgiye ihtiyacınız olabilir. Bu yüzden Salesforce ve İş Ortakları konusunda detaylı bir rehber hazırladık. 

Dünyanın 1 numaralı CRM sistemi Salesforce’u kullanmaya karar verdiniz ve bundan sonra nasıl ilerleyeceğinizi mi araştırıyorsunuz? O zaman doğru yerdesiniz, işinizi kolaylaştırmak bizim için önemli olduğundan, Salesforce İş Ortakları hakkında ihtiyacınız olabilecek bilgileri vermek ve Salesforce Partner’larını hangi kriterlere göre sıralıyor ve bu sıralama ne anlama geliyor kısaca özetlemek istedik.

Henüz Salesforce kullanmaya karar vermediyseniz sizi Salesforce Nedir? sayfamıza, CRM hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız ise sizi şimdilik CRM’e Giriş Rehberimize alalım, ve kaldığımız yerden Salesforce İş Ortakları yazımıza devam edelim. 

Satış, pazarlama ya da CRM çözümleri arasında araştırmalar yaptınız ve araştırmalarınız sonucunda dünyanın 1 numaralı CRM sistemi olan Salesforce’u kullanmaya karar verdiniz. 

Peki bundan sonra ne yapmalısınız?

INSPARK, Türkiye’nin ilk ve en deneyimli Salesforce İş Ortağı olmasının yanı sıra Türkiye’de Salesforce Platinum Consulting Partner ünvanına sahip tek şirkettir. Buraya kadar her şey kulağa güzel geliyor ancak kafanızda hala soru işaretleri olabilir. İsterseniz sırayla bu konuları açıklığa kavuşturalım ve kafanızdaki soru işaretlerini giderelim. Konu başlıklarını aşağıda bulabilir, merak ettiğiniz konuya hemen atlayabilirsiniz. 

Salesforce Partner Tipleri

Salesforce, Partner’larını 2 farklı kategoride gruplandırır. Bunlardan biri kullanıma hazır AppExchange çözümleri üreten AppExchange ISV Partner’lar ve bir diğeri ise danışmanlık, sistem geliştirme, sistem entegrasyonu, eğitim gibi konularda Salesforce müşterilerine destek olan Salesforce Consulting Partner’lardır. 

INSPARK, Salesforce AppExchange ISV ve Platinum Consulting Partner olarak Salesforce ile ilgili her konuda size yüksek standartlarda destek olabilir.

Neden Salesforce Partner’ı ile Çalışmalıyım?

Salesforce kullanmanız için Salesforce Partner’ı ile çalışmanıza gerek yoktur ancak, Salesforce’u iş süreçlerinize hızlı bir şekilde entegre etmek, doğru insan kaynağına ulaşmak, hata payını minimuma indirerek ihtiyaçlarınıza uygun çözümlerden yararlanmak için iyi bir partner ile çalışmanız gerekir. 

Doğru bir partner ile çalışarak daha hızlı sonuçlar alır, zaman kaybetmeden doğru çözümleri kullanır, işinize ve Salesforce’un işinize katacaklarına odaklanırsınız.

Salesforce Partner’larını Nasıl Kategorize Ediyor?

Salesforce CRM sisteminizi hayata geçirirken sorunsuz bir süreç yaşamak istersiniz. İhtiyaçlarınızın analiz edilerek size uygun çözümler konusunda danışmanlık almak süreçleri en hızlı şekilde ilerletir. 

Tüm Consulting (Danışmanlık) Partner’lar Salesforce tarafından belirli bir puan sistemine tabiidir ve bu puan sistemi 3 ana kaynağa bağlıdır. 

  • Customer Success (Müşteri Başarısı)
  • Innovation (İnovasyon)
  • Engagement (Etkileşim)

Size uygun danışmanı ararken farklı iş ortağı kategorileri olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Sertifikalı Salesforce İş Ortakları Consulting Partner Trailblazer Score’una göre farklı isimler alır: 

  1. Kayıtlı(Registered)
  2. Gümüş(Silver)
  3. Altın(Gold)
  4. Platin(Platinum)

Salesforce Platinum Consulting Partner Ne Demek?

Sizin ve ihtiyaçlarınız için en iyi Salesforce İş Ortağını seçmek söz konusu olduğunda farklı isimlendirilmiş iş ortakları olduğunu görmek biraz göz korkutucu olabilir. Bu kategorileri katmanlar olarak düşünebilirsiniz. Bir danışmanlık şirketi Salesforce Partner olmaya hak kazandığında Registered(Kayıtlı) Consulting Partner olarak başlar ve aşağıda anlatacağımız şartları yerine getirdikçe üst seviyeye geçer. Salesforce Platinum Partner, bu puanlamaya tabii en üst seviyedeki iş ortağıdır ve yüksek standartta hizmetten emin olmak için her yıl tekrar değerlendirilir. 

INSPARK, dünya genelinde 88 Salesforce Platinum Consulting Partner’dan biridir ve Türkiye’de bu ünvana sahip tek Salesforce İş Ortağıdır.*

*Kaynak: Appexchange

Salesforce Platinum Partner Olma Kriterleri Nelerdir?

Salesforce Platinum Consulting Partner’lar en yüksek puana sahip iş ortaklarıdır. Net bir fikir sahibi olmak için dilerseniz önce belirttiğimiz 3 ana kaynağa göre belirlenen bu puanı etkileyen faktörlerden sizi ilgilendirenlere göz atalım.

Gerçekleştirilen Proje Sayısı

Hem satışlar hem de gerçekleştirilen projeler iş ortaklarını değerlendirirken büyük öneme sahiptir. Bu önemin açık bir nedeni Salesforce Platinum Partner olmanın deneyime ve uzmanlığa sahip olmak gerektirmesidir. Söz konusu deneyim olunca, söyleyecek çok sözümüz olduğunu düşünüyoruz ancak 2007 yılından beri Salesforce Partner’ı olmamız ve gerçekleştirdiğimiz 500’den fazla proje bizi Türkiye’nin ilk ve en deneyimli Salesforce İş Ortağı yaptığını söylemekle yetiniyoruz.

Müşteri Memnuniyeti

Sadece gerçekleştirilen proje sayısı değil, müşteri memnuniyeti de Salesforce için (ve tabii ki bizim için) çok önemli. Bu yüzden Salesforce Platinum Partner’larını belirlerken Müşteri Başarı Hikayelerini, Referansları ve CSAT Puanını da dikkate alıyor. 

CSAT puanı, bir iş ortağının sahip olduğu müşteri memnuniyeti puanıdır ve Salesforce tarafından bağımsız olarak belirlenir. Salesforce geçmiş ve mevcut müşterileri araştırarak bir ortağın müşteri memnuniyeti puanını belirler.  INSARK müşteri odaklı bir şirket olarak 9.88/10 CSAT puanı ile müşteri memnuniyetini ve yüksek standartları garanti eder.

Sertifika Sayısı

Salesforce Platinum Partner’lar en yüksek standartlarda hizmet veren iş ortaklarıdır ve bu yüksek standardı sağlayabilmek için belirli bir uzmanlığa ve deneyime sahip olmaları gerekir. 

Salesforce Platinum Partner’lar belirlenirken, çalışanların sahip olduğu sertifika sayısı dikkate alınır. Geniş ve çeşitli sertifika tabanı bir iş ortağının müşterilere hizmet verirken farklı ihtiyaçlara uygun çözümler sunabileceğini ve kaliteli hizmet vereceğini gösterir.

Sertifikalı Uzman Sayısı

Sadece bir kişi değil, farklı uzmanlık alanlarında sertifikalı çalışan sayısının fazla olması iş ortağının her müşteriye aynı standartlarda hizmet verebilmesini sağlar. Bu yüzden sadece sertifika sayısı değil, sertifikalı uzman sayısı da önemlidir.

Sertifikalar bizim için de çok önemli. INSPARK olarak her çalışanımızın sertifikalı olması en önemli prensibimiz. 2020 yılı itibariye farklı çözümler için toplamda 94 Salesforce sertifikasına sahibiz ve bu sayı çalışan sayımız arttıkça, yeni sertifikalar açıldıkça ve farklı projeler için çalıştıkça büyüyor. 

Salesforce Platinum Partner ile Çalışmak Neden İyi Fikir?

Bütün bunlar benim için ne anlama geliyor diye soruyor olabilirsiniz. 

Salesforce Platinum Partner; birçok müşteri başarı öyküsüne sahip, müşteri memnuniyetini standardize etmiş, geniş bir bilgi tabanını kapsayan birçok sertifikalı danışmana sahip iş ortağıdır. 

Salesforce’u iş süreçlerinize hızlı bir şekilde entegre etmek, doğru insan kaynağına ulaşmak, hata payını minimuma indirerek ihtiyaçlarınıza uygun çözümlerden yararlanmak için iyi bir partner ile çalışmanız gerekir demiştik, bu noktada size bunu sağlayabilecek en güvenilir iş ortakları yine Salesforce tarafından onaylanmış Salesforce Platinum Partner’lardır.

Yüksek standartlarda, ihtiyaçlarınıza uygun ve doğru çözümlerden yararlanmak ve en hızlı şekilde Salesforce’tan verim almak istiyorsanız Salesforce Platinum Partner ile çalışmak kesinlikle iyi bir fikir.

Şimdi Ne Yapmalıyım?

INSPARK; 30 yıllık sektör tecrübesi ve 13 yıllık Salesforce tecrübesi, 500’den fazla Salesforce projesi, tamamı sertifikalı danışman ve uzmanlardan oluşan ekibi ve 9.88/10 Müşteri Memnuniyet Puanı (CSAT) ile yüksek standartlarda hizmeti garantiler.

Birlikte çalışmanın iyi bir fikir olduğunu ve birlikte nasıl daha iyi çalışabileceğimizi daha detaylı konuşmayı çok isteriz. Siz de bizimle konuşmak isterseniz formumuzu doldurarak size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

Kaynaklar, Kılavuzlar, Salesforce Partner

İletişime geçin