Blog

27 Aralık 2019

Bölüm 2 – Crm Sistemi Ne Yapar?

Bir müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) çözümü, yeni müşteriler bulmanıza, işlerini kazanmanıza ve müşteri ve müşteri bilgilerini daha güçlü ilişkiler kurmanıza ve işinizi daha hızlı büyütmenize yardımcı olacak şekilde düzenleyerek mutlu etmenize yardımcı olur.

CRM sistemleri, bir müşterinin web sitesini, e-postasını, telefonunu, sosyal medya verilerini ve daha fazlasını birçok kaynaktan ve kanaldan toplayarak başlar. Ayrıca şirketin faaliyetiyle ilgili son haberler gibi diğer bilgileri de otomatik olarak alabilir ve müşterinin iletişim konusundaki kişisel tercihleri gibi kişisel bilgileri saklayabilir. CRM aracı, bu bilgileri size genel olarak bireylerin ve şirketlerin tam bir kaydını vermek için düzenler; böylece zamanla ilişkinizi daha iyi anlayabilirsiniz.

Bir CRM platformu, müşteri ilişkileri geliştirmenize yardımcı olan diğer iş uygulamalarına da bağlanabilir. Günümüzde CRM çözümleri daha açıktır ve belge imzalama, muhasebe ve faturalandırma ve anketler gibi sık kullanılan iş araçlarınızla bütünleşebilir, böylece bilgileriniz size müşteriye 360 derecelik gerçek bir görünüm kazandırmak için her iki yönde de akar.

Yeni nesil CRM sistemi ise daha fazlasını yapabilir: Dahili zeka, veri girişi ve müşteri adayı veya servis talebi yönlendirmesi gibi idari görevleri otomatikleştirir, böylece daha değerli etkinlikler için zaman kazanırsınız. Otomatik olarak oluşturulan bilgiler, müşterilerinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olur, hatta doğru kullanım hazırlığı için nasıl hissedeceklerini ve nasıl davranacaklarını tahmin etmenizi sağlar.

Kaynaklar, Kılavuzlar

İletişime geçin