Blog

5 Haziran 2017

Yapay Zeka – Salesforce Einstein Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yapay Zeka, Artificial Intelligence (AI), hakkında yazılan makale ve raporların arttığını fark etmiş olmalısınız. Geçtiğimiz yıl World Economic Forum, yayınladığı raporda “big data”nın yapay zeka ile buluşmasını yakın geleceğin en önemli gelişmelerinden birisi olarak duyurmuştu. Birbirine bağlı cihazlar ve Nesnelerin İnterneti ile toplanan veri, anlamlı bilgiye dönüştürüldüğünde herkes ve her şey hakkında bilgi sahibi olabilme olasılığı hepimize heyecan veriyor.

Yapay Zeka İnsan ve Veri Arasındaki İlişkiyi Değiştiriyor

Yapay Zeka teknolojisinin ne olduğunu basit bir şekilde tanımlamaya çalışalım. Yapay Zeka, müşterileri ve potansiyel müşterileri tanımanın, sorunları çözmenin daha etkin bir yoludur. Excel tablolarındaki binlerce satır arasında zaman kaybetmeden ve “acaba şöyle midir, yoksa böyle midir” gibi tahmin yapmaya gerek kalmadan toplanan verinin analiz edilmesidir.  

salesforce einstein yapay zekaŞirketlere Yapay Zeka teknolojisini sunan Salesforce AI, Einstein uygulaması hakkında bilmeniz gerekenler:

Salesforce Einstein Nedir?

Salesforce’un müşterilerine sunduğu Einstein, bir yapay zeka teknolojisidir. Salesforce ürünlerine entegre olarak sunuluyor. Dolayısıyla dünyanın en iyi CRM’i aynı zamanda dünyanın en akıllı CRM haline geliyor.

Salesforce Einstein, müşteriler hakkında tahminsel ve proaktif öneriler sunuyor, yapılması gereken en iyi şeyleri listeliyor, gerekli görevleri otomatik atıyor.

Salesforce Einstein’ı diğer Yapay Zeka uygulamaları ile karşılaştırdığımızda ise Salesforce Einstein, diğer AI çözümlerinde olduğu gibi ayrıca satın alınması veya kurulması gereken bir ürün olmadığını görüyoruz. Tüm Salesforce CRM uygulamaları içinde bulunan bir araç.

Salesforce kullanıcıları satış, pazarlama, servis ve BT için Yapay Zeka uygulaması Einstein’ı hemen kullanmaya başlayabilir ve uygulamanın sunduğu data modelleri arasından seçim yapılabilir. Data modeli seçildikten sonra, uygulama hemen müşteri bazında otomatik özelleştirme yapmaya başlıyor. Einstein’ı kullanmak için geliştirme yapmaya gerek yok. Tüm model ve izleme araçları kullanıma hazır bir şekilde geliyor.

Salesforce Einstein’in ekstra bir ücreti yok. Salesforce lisansları ile temel araçlar kullanılabiliyor. Daha gelişmiş özellikleri ise add-on şeklinde sunuluyor.

yapay zeka crm salesforce

Kurumsal Verimiz Güvende Mi?

Yapay Zeka teknolojisi üzerine bir çok farklı görüş olması, firmaları kurumsal verinin güvenliği ve görünürlülüğü konusunda endişelendiriyor. Salesforce, kurulduğu günden beri güvenliği bir numaralı değeri olarak tanımlıyor ve diğer Salesforce ürünlerinde olduğu gibi müşteri bilgileri hassasiyetle korunuyor.

Salesforce Einstein, öncelik sırası verdiği tüm anlamlandırılmış veri için analizi nasıl yaptığını gösteriyor. Müşteri geri bildirimlerinden öğrenerek Einstein kendini sürekli olarak geliştirmeye devam ediyor.

 

Salesforce Einstein’ın Kullanımı ve Kurulumu Kolay Mı?

Salesforce Einstein’ın geliştirilmesinin ve her geçen gün iyileştirilmesinin nedeni Salesforce uygulamalarını daha akıllı hale getirmek. Salesforce ürünlerini tercih eden firmaların veri yönetimi ve veri modellemesi yapması için yatırım yapmalarına gerek yok. Yapılması gereken tek işlem, mevcut veriyi Salesforce CRM’e yüklemek. Yapay Zeka uygulaması otomatik olarak veriyi temizliyor, analiz ediyor ve satış, müşteri hizmetleri ve pazarlama departmanında çalışan platform kullanıcıları için hazır hale getiriyor.

Yapay Zeka ile Satış Yapma Şeklimiz Değişiyor

Yapay zeka, müşterilerle her gün yaşanan karşılıklı etkileşimde varsayıma dayalı yaklaşımı ortadan kaldırmak için temel kalıpları oluşturmaya ve karmaşık bilgiler arasında ortak noktaları bulmaya yöneliktir. “Tam olarak şu anda neler oluyor” “ Bilmem gereken ne var? Ben ne zaman ne yapmalıyım? Ne olmasını beklemeliyim? gibi soruları sık sık kendinize soruyorsanız o zaman Salesforce Einstein tam size göre. Çünkü Salesforce’un yapay zeka uygulaması tam olarak bu sorulara yanıt bulmanızı sağlıyor.

Salesforce Türkiye Yetkili Satıcısı ve İş Ortağı INSPARK danışmanları ile bağlantıya geçmek için tıklayın veya hemen şimdi Salesforce CRM’i 30 gün boyunca ücretsiz olarak kullanmaya başlamak için form doldurun.

Bulut Bilişim, Salesforce , , ,

İletişime geçin