Blog

21 Ocak 2018

Teknoloji Altyapısı Seçimi: Sormanız Gereken 4 Soru

Aynı bir bina gibi, işletmenizi de iyi temeller üzerine inşa etmeniz gerekiyor. Doğru temelleri atmadan duvarları örüp çatıyı yaparsanız bir süre sonra yıkılması kaçınılmazdır.

İşletmenizi inşa ederken kuracağınız teknoloji altyapısı güçlü ancak aynı zamanda esnek olmalı. İşletmeniz büyüyüp gelişirken doğacak ihtiyaçlarınıza cevap verebilmeli, çeşitli durumlara hazırlıklı olmalı ve çetin rekabet dünyasında dimdik ayakta kalabilmeli. İşletmenizi doğru teknoloji temelleri üzerine inşa etmek için kendinize alttaki 4 soruyu sormalısınız:

Teknoloji Altyapısı Seçimi

1. Mobil Mi?

İşletmenizin ilk günden itibaren kullanmaya başladığı teknoloji, çalışanlarınızın her an her yerden erişimine açık mı? Çalışanlar arasındaki bilgi alışverişi gerçek zamanlı mı?
Bulut tabanlı mobil teknolojiyi kullanan işletmelerin iş verimliliği daha yüksek. Seyahatte veya ofiste, işlerinizi mobil uygulamalar ile basit ve hızlı bir şekilde yapabilir ve çalışanlarınızın da aynısını yapabileceğini bilirsiniz. Bulut tabanlı kurumsal bir çözüm kullanıyorsanız, donanım ve yazılım konularıyla ilgilenmek zorunda kalmaz, uygulamanıza dilediğiniz yerden ve istediğiniz zaman erişebilirsiniz. İşletmenizin ihtiyaçlarını karşılamak için konfigürasyon, test, güncelleme gibi süreçlerle zaman kaybetmezsiniz. Hemen anında esnek, çok yönlü, kullanıcı dostu bir platform çözümü ile iş süreçlerinizi ve operasyonlarınızı yönetmeye başlayabilirsiniz.

teknoloji altyapisi

2. Ölçeklendirilebilir Mi?

İşletmenizi kurarken geleceği düşünmek ve ölçeklenebilir bir teknoloji altyapısı seçmelisiniz. Zaman içinde işletmenizin daha fazla müşterisi, çalışanı ve işlemi olacağını hesaba katmalısınız. İşletmenizin hacmi büyüdükçe, teknoloji sistemlerini değiştirmek yerine ilk günden itibaren değişen ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek kurumsal yazılım çözümü altyapısına yatırım yapmalısınız. İş süreçlerinizi takip edebileceğiniz, yeni kullanıcılar ekleyebileceğiniz ve diğer kurumsal uygulamalarınızla entegre edebileceğiniz bir teknoloji, iş verimliliğinizi arttıracaktır.

3. Güvenilir Mi?

Müşteri adayları, müşteriler, satış ve sözleşmeler gibi işinizle ilgili bilgileri excel ve word dosyalarında kayıt altına almak ne kadar güvenli? İşletmeniz ile ilgili bilgiler kopyalanabilir ve paylaşılabilir. İşletmenizin sağlam temeller üzerine inşa edilmesi için güvenilir bir altyapı seçmelisiniz. Kurumsal veri (ve müşterilerinize ait bilgiler) güvenli bir sistemde tutulmalıdır.

teknoloji altyapisi

4. Peki, Yapay Zeka?

İşletmenizin ve sizin başarınız çok çalışmakla değil, akıllı çalışmakla ilgilidir. Veri merkezli, hızla değişen iş dünyasında yenilikçi ve rekabetçi olabilmek için kullanacağınız teknoloji manuel işlemleri otomatik olarak yapabilmeli, böylece siz de asıl önemli olan işlere yani müşterilere zaman ayırabilirsiniz. Yapay Zeka ile veriyi anlamlı bilgiye dönüştürebilir, müşterilerinize daha iyi hizmet sunabilir, beklenmedik durumlar için hazırlıklı olabilirsiniz.

Mobil, güvenilir, ölçeklenebilir ve yapay zeka özelliği sunan bir teknoloji mi arıyorsunuz?

Dünyanın lider kurumsal bulut bilişim şirketi Salesforce.com’un sunduğu satış, pazarlama ve müşteri hizmetleri çözüm uygulamalarını incelemek için hemen şimdi 30 gün boyunca ücretsiz olarak Salesforce CRM’i kullanmaya başlayın veya Salesforce Türkiye Yetkili İş Ortağı Inspark ile bağlantıya geçin.

Bulut Bilişim, Salesforce , , ,

İletişime geçin