Blog

7 Aralık 2022

Salesforce Genie ile Tanışın!

Salesforce Genie Nedir?

Salesforce Genie, müşteri tarafından harikalar yaratmak için kullanılan gerçek zamanlı bir platformdur. Her milisaniyede bir veri güncellemesi yaparak satış takımlarınızın müşteri beklentilerini tam zamanında ve tüm detaylarıyla ele almasını sağlar. Bu sayede satış performansınızda önemli bir iyileşme kaydedebilir ve müşteri memnuniyetini önemli ölçüde arttırabilirsiniz.

Salesforce Genie İşletmeler İçin Neler Sunar?

Salesforce Genie kullanarak işletmeler müşteri deneyiminde önemli kazanımlar elde etme şansını yakalarlar. Örneğin Service Cloud Genie kullanan bir işletme, ürünle veya hizmetle ilgili herhangi bir sorun yaşayan bir müşterinin sorunu çözülene kadar o müşteri için tüm satış ve pazarlama çalışmalarına ara verir. Müşterinin sorununu çözmek bir tetikleme mekanizması ile öncelikli hale getirilir. Sorun çözüldükten sonra tekrar bir tetikleme mekanizması kullanılarak o müşteri için satış ve pazarlama aktiviteleri devam eder.

Salesforce Genie’de yer alan Marketing Cloud Genie modülü ise internet sitenizde dolaşan ziyaretçilere özelleştirilmiş teklifler sunar. Böylelikle ziyaretçinin ilgisini çekebilecek ve ziyaretçiyi müşteriye dönüştürülebilecek pazarlama malzemeleri sağlanmış olur.

Salesforce Genie Müşteri Veri Platformu Mudur?

Önemli bir pazarlama aracı olan müşteri veri platformları, çok sayıda veriyi tutan ve verileri paylaşan platformlardır. Ancak Salesforce Genie’nin kendine has özellikleri onu geleneksel bir müşteri veri platformundan ayırır.

Salesforce Genie, işleri bir adım daha ileriye taşıyarak gerçek zamanlı olarak 360 derece dinamik veri sunar. Bu şekilde mevcut müşteri verileri, gelen yeni veriler ışığında sürekli olarak güncellenir. Önceki uygulamalara göre daha hızlı gerçekleşen bu süreç, müşterinin ihtiyaçları ve istekleri karşısından daha hızlı aksiyon almaya izin verir.

Aynı zamanda tüm veriler tek bir müşteri profilinde saklanarak müşteriye dair bütüncül bir görünüm elde edilir. Müşteriye özel veriler tüm Salesforce modülleri arasında paylaşılarak gerekli eylemlerin hem daha kısa sürede hem de daha verimli olarak alınması sağlanır. Müşteri davranışlarına gerçek zamanlı tepki vermeye izin veren Salesforce Genie, müşteri deneyimini iyileştirmeye yardımcı olur.

Müşteri Verileri Nasıl Güncellenir?

Salesforce Genie’de bulunan çeşitli teknolojiler ve metodolojiler sayesinde müşteri verilerinin sürekli olarak güncellenmesi mümkün hale gelmektedir. Veri güncelleme sürecinde dahil olan bazı süreçler şu şekilde sıralanabilir:

  • Salesforce Genie, her milisaniyede bir veri güncellemesine izin veren yapay zekadan güç alır.
  • Yeni veri geldiği zaman otomatik olarak uyum sağlamaya izin veren otomatikleştirilmiş iş akışları bulunur.
  • Analitikler söz konusu olduğunda eşi benzeri görülmemiş bir doğruluk sunar.

Salesforce Genie Tam Olarak Nasıl Çalışır?

Salesforce platformunun bir parçası olan Salesforce Genie, gerçek zamanlı veri akışı sağlayarak bulut platformuna hız katar. Tüm verilerin bağlanmasına izin veren bu yapı, mevcut işlemsel veri tabanını tamamlayarak devasa boyutlardaki verilerin çok kısa sürede işlenmesine izin verir. Müşterilerin daha önceki verilerine yeni veriler eklenerek müşteri deneyiminin iyileştirilmesi sağlanır. Tüm bu veri süreçlerinde veri etiğine ve veri güvenliğe dair gerekli tüm önlemler alınır. Bu sayede veri güvenliğinin ve paylaşımının en üst seviyede olduğu, müşteri deneyimini destekleyen bir çözüm ortaya çıkar.

Salesforce Haberleri

İletişime geçin