Blog

10 Mayıs 2017

KOBİ’ler İçin CRM | Sürdürülebilir Büyüme

KOBİ’ler için CRM

İşletmelerin uzun vadeli başarısını sağlamanın en iyi yollarından birisi CRM sistemidir. İşletmenizin sürdürülebilir bir şekilde büyümesine yardımcı olmak için CRM sistemi kullanmanız için 3 neden:

Veriyi Bilgiye, Bilgiyi Satışa Dönüştürebilirsiniz

Excel gibi çalışma tabloları büyük miktarda statik veriyi toplamak açısından iyi bir yöntem, ancak bu tablolar hem müşterileriniz hem de işletmeleriniz gibi dinamik veri tabanları değiller. Bir CRM çözümü, tüm müşteri verilerinizin kaydedilmesini  ve otomatik olarak merkezi bir yerde depolanmasını sağlar. Bu, veriler zamanla zenginleşir ve gerçek zamanlı uygulanabilir bilgilerin hızlı ve kolay bir şekilde analiz edilebileceği anlamına gelir. Örneğin, hangi pazarlama ve satış taktiklerinin gerçekten işe yaradığını ve nerede ne zaman iyileştirmeler yapabileceğinizi anında görebilirsiniz. Ürün ve hizmetlerinizin tam olarak müşterilerinizin istediği ile eşleşmesini sağlammak için ürün yol haritanızda değişiklikler de yapabilirsiniz.

Kusursuz Müşteri Hizmerleri Sunabilirsiniz

Ürün satmak, müşterilerinizle uzun soluklu bir ilişkinin başlangıcının sadece ilk adımıdır. Sürekliliği olan, kişiselleştirilmiş ve mükemmel müşteri hizmetleri ise müşteri sadakatini beraberinde getiriyor.

Salesforce.com tarafından yapılan son araştırmalara göre, tüketicilerin %72’si ve kurumsal karar vericilerin %89’u, şirketlerin kendi ihtiyaçlarını anlamaları beklentisi içindeler. Aslında müşterilerin büyük firmalar yerine küçük işletmeleri seçmelerinin en büyük nedenlerinden biri de, kişisel bir deneyim arıyor olmaları. İyi kurgulanmış ve geliştirilmiş bir CRM sistemi, her müşteriye kendini bir VIP gibi hissettirmek için pazarlama, satış ve destek ekipleri çalışanlarına gerekli bilgiye anında ulaşılabilecekleri altyapıyı sunar.

İşletmenizin Geleceği için Sağlam Temeller Oluşturabilirsiniz

İşletmeniz için büyüme hedefleriniz varsa, çevik ve kolayca ölçeklenebilen bir temel üzerine kurulmasını sağlamak çok önemli. Bir CRM çözümünün kullanımını benimsemek ve genel olarak kurumsal uygulama ihtiyaçlarınız için bulut tabanlı çözümleri tercih etmek, kuruluşunuzun ilk günlerinden itibaren size büyük bir avantaj sağlayacaktır. Sunucu bazlı (on-premise) teknoloji kullandığınızda kaçınılmaz olan bilgi silolarını yaratmaktan kaçınmanızı sağlar. Kurumsal mobil uygulamanız sayesinde ofis dışındaki tüm zamanlarda işiniz için gerekli olan işlemleri yapabiliyorsunuz, CRM sistemini diğer platformlarla entegre olarak kullanabilir ve gelecekte ihtiyacınız olabilecek araçların da temelini oluşturabilirsiniz. Artan müşteri taleplerine cevap vermek veya planlanan genişlemeyi desteklemek için çok daha kolay kararlar alabilirsiniz.

Birçok küçük işletme uzun süre küçük kalmaz. Sonuçta, iyi bir CRM sistemi büyümenizin temelini oluşturacaktır. Küçük işletme sahiplerinin her gün adeta bir hayatta kalma mücadelesi verdiğini biliyoruz. Ancak doğru teknolojiyi seçmek için gecikmeyin ve bir an önce CRM kullanmaya başlayın.

KOBİ’lerin başarılı olması için yapmaları gereken kusursuz müşteri ilişkileri için çalışanlarına ihtiyaçları olan teknoloji araçlarını sunmaktır. İşletmenizin uzun vadeli başarısını sağlamanın en iyi yollarından birisi CRM sistemidir. Dünyanın en yenilikçi şirketi Salesforce’um satış, pazarlama, müşteri hizmetleri çözümleri hakkında bilgi almak için bize ulaşabilir veya hemen şimdi Salesforce CRM’i 30 gün boyunca ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bulut Bilişim, Salesforce , , ,

İletişime geçin