Blog

5 Aralık 2016

Dünya Otomotiv Konferansı İstanbul

28-29 Kasım 2016’da İstanbul’da gerçekleşen Dünya Otomotiv Konferansı ’na yaklaşık 500 kişi katıldı.

Londra merkezli Worldwide Partnerships tarafından düzenlenen uluslararası etkinliğe Aselsan, Ford Otosan, Jaguar LandRover, Mercedes Benz Türk, Tofas Fiat, Temsa, Bozankaya TCV, Assan Hanil, Coskunoz, İnci, Omsan, Borcelik, Arcelor Mittal, Autoport / Arkas, Borusan Lojistik, Bosch, Incadea, OTEP, OTAM, CEVA Lojistik, Shell, Contitech, ZF, SGS, SICK gibi 200 firma katıldı.

Dunya Otomotiv KonferansiOtomotiv Sektörü Paydaşları İstanbul’da Buluştu

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Dünya Otomotiv Konferansı, İstanbul’da sektörün ileri gelenlerini bir araya getirdi. Otomotiv sektörünün nabzını tutan aynı zamanda teknolojik gelişmelerin de ele alındığı konferansta; Endüstri 4.0’dan, geleceğin otomobillerine, otomotiv sektöründeki iş gücünden elektrikli araçlara kadar çok sayıda gündem maddesi görüşüldü.

Konferansın Gündeminde Endüstri 4.0 vardı

Otomotiv sektörünün yakından takip ettiği Dünya Otomotiv Konferansı’nda ele alınan başlıklardan biri de çağın yeni endüstriyel vizyonu Endüstri 4.0’dı. Özellikle Avrupa’nın ağırlık verdiği Endüstri 4.0, insan gücüne oranla daha az maliyetli olmasıyla ön plana çıkıyor.

Ford Motor’un emekli üst düzey yetkilisi John Fleming; ‘Başta Uzakdoğu ülkelerinde, insan gücünün yerini Endüstri 4.0’a bırakmasıyla iş gücü Doğu’dan Batı’ya doğru yön değiştirecek. Türkiye, otomotiv sektöründe Endüstri 4.0’a ağırlık vererek bölgede bu alanda bir devrim yapacağının sinyallerini veriyor’’ dedi.

Konferansa Ford Otosan, Opel, Google, Tofaş Fiat, MAN, Inspark Akıllı İş Çözümleri, Bosch, Türk Telekom, Ericsson, Birleşmiş Milletler, McKinsey & Company gibi çok sayıda yerli ve yabancı firma konuşmacı olarak katıldı.

Dunya Otomotiv KonferansiINSPARK, Salesforce CRM Çözümleri ile Dünya Otomotiv Konferansı’ndaydı

Etkinlik sponsoru olarak yer aldığımız Dünya Otomotiv Konferansı’nda katılımcılarla gerçekleştirdiğimiz yuvarlak masa oturumunda otomotiv sektörünün neden müşteri odaklı System of Engagement’a ihtiyaç duyduğunu tartıştık ve otomotiv sektörü için Salesforce CRM çözümlerini aktardık.

Dunya Otomotiv KonferansiBayi ve iş ortakları ilişkileri yönetimi çözümü community cloud hakkındaki yazımızı inceleyin, otomotiv sektörü için Bulut Crm ve IoT (Nesnelerin Interneti)’ne göz atın, System of Engagement ile ilgili bilgi almak için bizimle bağlantıya geçin.

Bulut Bilişim, Salesforce , , , ,

İletişime geçin