Blog

6 Ocak 2016

Salesforce CRM Projelerinde Müşterilerimizden Neler Öğrendik?

2015 yılı Inspark Ailesi için yoğun ve aynı zamanda çok güzel bir seneydi.

İstanbul ofisimizde aramıza yeni katılan danışmanlarımızla ailemiz büyüdü ve güçlendi. Ekibimizle birlikte farklı sektörlerden yeni müşterilerimizle onlarca CRM projesini tamamlamanın ve yeni yılda başlayacağımız işbirliklerimizin heyecanını yaşıyoruz.

Salesforce CRM Projelerimizde Neler Öğrendik?

9 yıldır gerçekleştirdiğimiz yüzlerce CRM projesi ve arkamıza aldığımız Salesforce.com CRM‘in gücüyle daha da deneyimlendik, eşine az rastlanır tecrübeye sahip olduk. 2015’te öğrendiklerimizi paylaşmak istedim.

1- Satış Ekipleri CRM uygulamaları ve analiz yaptığında daha verimli

Gerçek-zamanlı iş analizi daha verimli kararlar alınmasını sağlıyor. Salesforce CRM ve iş zekası uygulamalarının kullanımı ölçülebilirliliğin üretimi beraberinde getirdiğini kanıtladı.

2- Mobil uygulamalar tüm çalışanların performansını arttırıyor

Sürekli sahada olan satış ekipleri için mobil CRM uygulamaları, müşteri ilişkileri, tekliflendirme ve fırsat takibi  sürecinde iş verimliliğini arttırıyor. Salesforce CRM, satış ekiplerinin mobil uygulamadan beklentilerini karşılarken zaman kazanmalarını sağlıyor.

3- Firmalar, çalışanlarının işbirliği ve etkileşimi ile daha güçlü

Takım çalışmasının kolaylıkla yapılabileceği Chatter uygulaması şirket içinde iletişimi kusursuz hale getirirken danışmanların uzmanlıklarını kullanan satış takımı için iş geliştirme süreci hızlanıyor.

4- Süreç verimliliği için teknoloji çözümleri avantaj sağlıyor

Günümüzde müşterilerinin ihtiyaçlarını öncelik sıralarına alan şirketler, süreçlerini teknoloji çözümleri ile daha verimli yönetiyor. Pazarlama ve satış süreçlerini bulut tabanlı uygulamalara taşıyarak süreçlerini optimize eden firmaların çalışanları müşteri memnuniyetine yoğunlaşabildikleri aktivitelerine vakit ayırabiliyorlar.

5- Şirketler inovasyon yatırımlarını fırsat olarak görüyorlar

Şirketler bilginin ve iletişimin hem şirket içi hem de müşterileri ile olan ilişkilerindeki önemini anladılar ve büyümek için fırsatların yenilikçi çözümlerde olduğunu görerek teknoloji çözümlerini doğru bir şekilde kurgulayabiliyorlar.

Inspark olarak bilginin ve iletişimin değerini biliyoruz. Blog sayfamızda,Linkedin, Facebook ve Twitter hesaplarımızda CRM dünyasındaki gelişmeleri, sektörel tecrübelerimizi ve müşterilerimizle hayata geçirdiğimiz projelerimizi paylaşmaya  devam ediyoruz.

Salesforce Türkiye Yetkili Satıcısı olarak 400’ün üzerinde firmaya çözüm ürettik. Siz de Salesforce CRM’i tüm fonksiyonlarıyla ücretsiz deneyimlemek için Inspark’ın Salesforce sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Serdar Susuz

Salesforce , ,

İletişime geçin