Birleşik Krallık ve Avrupa Merkezli Folyo Üreticisi API FoilMakers, SalesForce Marketing Cloud ile Akıllı Müşteri Yolculuğunu Tamamladı

“Bence tüm işletmelerin bir CRM sistemine ihtiyacı var ve Salesforce bu konunun en iyilerinden bir tanesi.”

Phil Clarkson – API Foilmakers Ticaret Müdürü

api-foilmakers

Müşteri:

API Foilmakers

Ürün:

Salesforce Marketing Cloud

Dünyanın önde gelen folyo üreticisi API Foilmakers, iş akış süreçlerini yönetebileceği ve müşterileri ile kusursuz bir iletişim kurabileceği Salesforce Marketing Cloud CRM sistemine Inspark ile geçiş yaptı.

200 yılı aşkın süredir sıcak ve soğuk folyo üretimi yapan API Foilmakers, ürünlerini küresel servis merkezleri ve distribütör ağı ile dünyanın dört bir yanına ihraç ediyor. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan firma, müşterinin isteklerine anında dönüş sağlayabilecekleri ve kusursuz bir iletişim sürdürebilecekleri CRM sistemi arayışına girdiği süreçte Salesforce Marketing Cloud ile tanıştı.

Api Foilmakers ile iş birliğimizde neler başardık?

  • MC kullanımı önemli ölçüde arttı.
  • Satış Bulutu ve Pazarlama Bulutu senkronize edildi.
  • Marketing Cloud için veri modelini yapılandırdı.
  • 3’ten fazla Dil için Bülten yolculukları oluşturdu.
  • Web-to-Lead Formları Tasarlayın.
  • Marketing Cloud ve Veri Uzantılarının kullanımı konusunda eğitimler verildi.

Martha Tod Yönetici, Full Circle Graphics

“Salesforce Marketing Cloud’daki seçeneklerin sunulduğu demoyu izlediğimizde, sunulan uyumun kesinlikle harika olduğunu gördük.“

API Foilmakers Neden Salesforce’u Tercih Etti?

Müşteri iletişimini ve iş akış süreçlerini kusursuz bir şekilde yürütmek isteyen API Foilmakers, tüm süreçleri hızlı bir entegrasyon ile tek bir platformdan yönetebileceği Salesforce Marketing Cloud’u keşfetti. Günümüzün hızla değişen ve dönüşen çağında, güçlü ve isteklerine cevap verebilecek olan CRM sistemini bulan API Foilmakers, sistemin entegrasyonu ve danışmanlık almak için Inspark’ın deneyimine güvendi.

“Inspark’ın desteği kesinlikle harika. Online görüşmelerimiz oldu, videolarımız oldu, destekleyici Word belgelerimiz oldu ve bu süreçte çok fazla destek aldık, inanılmazdı. Tüm bu süreç boyunca Inspark’ın desteği olmasaydı bu durumda olamazdık.”
Martha Tod Yönetici, Full Circle Graphics

Pandemi döneminde değişen tüketici davranışları ile pazarlamanın dinamikleri de değişiyor. Müşterilere yüz yüze ulaşmanın zor olduğu bu koşullarda teknoloji devreye giriyor. Yeni iletişim ve etkileşim modelleri ile müşterinin isteklerini anlayıp veriye dökmek, özel hazırlanan pazarlama kampanyaları ile satış performansını üst düzeye çıkartmak mümkün hale geliyor. Salesforce Marketing Cloud, etkin pazarlama ve satış için önemli olan tüm fırsatları tek bir platformda toplayarak sunuyor.

Inspark Deneyimi ile API Foilmakers’in Keyifli Dönüşüm Yolculuğu

API Foilmakers tüm proje boyunca Inspark’ın sağladığı destek ve çözümler ile keyifli bir süreç geçirdi. Başarılı ve uyumlu geçen proje sonrasında API Foilmakers, Ticaret Müdürü Phil Clarkson, süreçten oldukça memnun olduğunu ve farklı projeler için de Inspark ile çalışmak istediğini dile getirdi.

“Yaptıkları her şey için sadece Inspark’a sadece teşekkür edebilirim. Kendileriyle kesinlikle tekrar çalışmak isteriz. Onlarla zaten başka bir proje hakkında konuşuyoruz. Sistemimizi büyütmeye başladığımızda, Salesforce ve Marketing Cloud sistemimizi de büyütmeye kesinlikle ihtiyaç duyacağız ve Inspark’ın bunu yapmamıza yardımcı olacağını görüyorum.”
Phil Clarkson Ticaret Müdürü

INSPARK ve API Foilmakers Başarı Hikayesi detaylarını izlemek için aşağıdaki linkten videomuza ulaşabilirsiniz.

API Foilmakers Hakkında

API Foilmakers, Birleşik Krallık merkezli bir sıcak damgalama ve soğuk damgalama folyoları (metalik ve pigment) üreticisidir. Şirket 1783 yılında Londra’da kuruldu ve 200 yılı aşkın süredir basılı medya, ürün ve ambalaj üretiyor.

Avrupa çapında stratejik olarak yerleştirilmiş satış, servis, stok ve dağıtım şirketlerine ve İskoçya merkezli küresel erişime sahip bir ihracat departmanına sahip bir Birleşik Krallık üreticisidir. Ayrıca bazı seçilmiş dağıtım ortaklarıyla dünya çapında çalışıyorlar.

API Foilmakers, dünya lideri bazı damgalama folyo ürünlerine, geniş bir renk yelpazesine ve dünya lideri hizmete sahiptir. Metalizasyon ve kaplamada önemli özelliklere sahip metalik sıcak damgalama folyosu, döner soğuk damgalama folyosu ve tabaka beslemeli soğuk damgalama folyosu, grafik ve ambalaj endüstrileri için sundukları dekoratif kaplama çeşitlerindendir.

Salesforce Nedir?

Her büyüklükteki işletme için dünyanın 1 numaralı akıllı CRM platformu olan Salesforce, endüstri analistleri ve önde gelen kullanıcı inceleme kuruluşları tarafından CRM teknolojisinin pazar lideri olarak tanınıyor. Salesforce CRM, büyüyen işletmelere en ileri teknolojiyi kolayca uygulamalarını ve kendileri için önemli olan tüm çözümleri bağlamalarını sağlayan kullanıma hazır çözümler sunuyor.

Salesforce’u iş süreçlerinize entegre ederken doğru bir partner ile çalışarak daha hızlı sonuçlar alabilir, işinize ve Salesforce’un işinize katacaklarına kolayca odaklanabilirsiniz. Türkiye’nin ilk Salesforce Partneri olan INSPARK, 500’den fazla proje, 50 binden fazla kullanıcı implementasyonu ve milyonlarca müşteriye verdiği hizmet ile bölgesindeki en deneyimli Salesforce iş ortağıdır. Sadece Türkiye’de değil, dünya genelindeki deneyimimiz sayesinde, farklı bakış açılarına kolayca adapte olarak yenilikleri sürekli takip ediyoruz.

Salesforce sertifikalı danışman ve yazılım mühendislerden oluşan deneyimli ekibimizden destek ve danışmanlık almak ve Salesforce eğitimi gibi konularda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişime geçin