Blog

7 Ekim 2021

INSPARK Avrupa’nın En İyi İşverenleri Arasında!

Türkiye’nin En İyi İşverenleri listesinde kategorisinde üst üste iki kere birinciliği elde eden INSPARK, Avrupa’nın en iyi sekizinci işvereni oldu.

İş yeri kültürü ve çalışan deneyimi analizi konusunda global bir otorite olan Great Place to Work®, Avrupa’nın En İyi İşverenleri 2021 listesini açıkladı. Inspark, ‘25 Best Small’ listesinde sekizinci sırada yer alarak çalışan deneyimine verdiği önemi bir kere daha gözler önüne serdi.

Great Place to Work, Avrupa’nın En İyi İşverenleri’ni Belirledi

30 yılı aşkın süredir iş yeri kültürlerini geliştirmek, çalışanlarına daha iyi bir iş ortamı sunmak isteyen kurumlara danışmanlık veren Great Place to Work®, bu alanda dünyanın en prestijli organizasyonları arasında yer alıyor. Tüm dünyada yüksek güven unsuru üzerine kurulu işyeri ortamları oluşturmayı misyon edinen Great Place to Work®; her sene geniş kapsamlı çalışan deneyimi analizleri ışığında ülke ve bölge bazlı en iyi işverenleri belirliyor. Ulusal ve bölgesel listeler; çalışanların güven, kurumsal değerler, inovasyon, liderlik ve kişisel potansiyele verilen değer gibi konulardaki geri bildirimleriyle şekilleniyor.

Great Place to Work®, son olarak Best Workplaces in Europe 2021 yani Avrupa’nın En İyi İşverenleri listesini açıkladı. 36 Avrupa ülkesinde faaliyet gösteren 3 binden fazla şirketin, 1 milyonu aşkın çalışanıyla yapılan analizlerle şekillenen liste, işverenlerin çalışan sayısına göre dört kategoriye ayrılıyor. Best Multinationals, Best Large, Best Medium ve Best Small kategorilerinde çalışanların 150 şirketin girdiği listede Türkiye’den de yüksek çalışan bağlılığı skoruna sahip 10 şirket vardı. 

Inspark Avrupa’nın En İyileri Arasında Yerini Aldı!


Inspark, iş yeri kültürü ve çalışan deneyimi alanında sürdürdüğü çalışmalarla Best Workplaces in Europe™ listesine girmeyi başardı. 2020 ve 2021’de Türkiye’nin En İyi İşverenleri listesinde Best Small kategorisinde üst üste iki kere birinciliği elde eden Inspark, yine aynı kategoride Avrupa’nın en iyi sekizinci işvereni olarak başarısını perçinledi. Ulusal listenin zirvesinde yer alan Inspark, Avrupa’nın en iyileri arasında girerek çalışan mutluluğu ve motivasyonuna verdiği önemi bir kere daha gösterdi.

Best Workplaces in Europe™ listesine giren işverenlerin çalışanları, şirketlerini psikolojik ve duygusal açıdan çalışmak için sağlıklı bir yer olduğunu belirtiyor. Inspark; çalışanlarının kişisel gelişimini eğitimle desteklemeye, onlara bilgi ve becerilerine uygun iş ortamı sunmaya önem veriyor. Dil, din, ırk ve cinsiyet gibi konularda ayrım yapmamak, tüm çalışanlara adil ücret ve çalışma saatleri sunmak, aile bireyleri de dahil olmak üzere çalışanların yaşam koşullarını en üst seviyede tutmak gibi etik ilkeleri benimseyen Inspark, pozitif çalışan deneyimini geliştirme konusundaki çalışmalarını sürdürüyor. 

Genel

İletişime geçin