Blog

20 Şubat 2020

INCI GS YUASA Salesforce Başarı Hikayesi

‘Tek bir kokpit altında hem üst yönetim hem saha uygulamalarını fiilen gerçekleştiren arkadaşlar arasında net bir köprü kuruldu.’

Işıl Yurdasever, İnci GS Yuasa Satış Planlama ve İş Süreç Geliştirme Yöneticisi

İnci Holding’in önemli iştiraklerinden biri olan İnci Akü, 1984 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde Cevdet İnci tarafından kuruldu.

Kurulduktan hemen sonra otomotiv üreticileri için çözümler üretmeye başlayan İnci Akü, 2005 yılından beri İSO 500 listesinde ve 2006 yılından beri Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin ilk 1000 ihracatçı listesinde kesintisiz yer alıyor.

İnci Akü 2015 yılında Japon devi GS Yuasa’yla güç birlikteliğine gitti ve İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ünvanını aldı.

Yurt içinde 100 ana bayii, 200 enerji uzmanı, 300 yetkili servis ve 3500 perakende satış noktasıyla 6 kıtada 80’i aşkın ülkede yerleşik distribütör ile faaliyetine devam eden İnci Akü’nün hem dünyada hem de Türkiye’de sektöründe belirleyici ve ayırıcı özelliği inovatif olması.

İnci Akü, Türkiye’deki ilk ve tek e-garanti uygulaması, ilk aküde verilen yol yardım paketi, loyalty programları gibi teknolojik altyapılarda müşteri hizmetleri çözümlerinde öne çıkan bir firma olarak müşteri memnuniyetini de ön plana çıkararak büyümeye devam ediyor.

Müşteri memnuniyetine ve müşterilerden gelen geri bildirimlere büyük önem verdikleri için Salesforce’u tercih eden İnci Akü bu geri bildirimlerden AR-GE, satış ve iyileştirme süreçlerinde yararlanarak ihtiyaçları karşılayacak yeni ürün ve çözümler oluşturabiliyor.

Tüm bu bilgileri barındıran ortak bir platform olarak Salesforce ile beraber sisteme kolay erişim, mobil uygulama kullanım kolaylığı ve sahadan gelen verilerin sisteme hızlı entegre olması ile kullanıcılar eş zamanlı veriye hızlıca ulaşabiliyor. Bu da İnci GS Yuasa için dijital dönüşüm yolculuğunda büyük bir avantaj sağlıyor.

İnci GS Yuasa Satış Planlama ve İş Süreç Geliştirme Yöneticisi Işıl Yurdasever, Salesforce sayesinde artık veri analiz etmek ve bunlardan bir sonuç elde etmek için vakit kaybetmek yerine direkt aksiyonlara odaklanabildiklerini söylüyor ve ekliyor: ‘Tek bir kokpit altında hem üst yönetim hem saha uygulamalarını fiilen gerçekleştiren arkadaşlar arasında net bir köprü kuruldu.’

Salesforce ile çalışmaya karar verdikten sonra INSPARK’a ulaşan İnci GS Yuasa, ilk toplantı sırasında INSPARK ekibinin daha önce günler süren bir değişikliği toplantı esnasında birkaç saniye içinde yapabilmelerini de hala keyifle hatırlıyor.

İşin dizayn aşamasında çok akla gelmeyen ama pratikte karşılarına çıkan pürüzler ya da geliştirmelerde INSPARK’tan çok hızlı destek aldıklarını belirten İnci GS Yuasa Satış Bölümü Müdürü Aytuğ Karakadıoğlu aldıkları sonuçlar ile de INSPARK ile çalışmış olmalarının onları memnun ettiğini belirtiyor.

Sektör: Üretim

Proje Konusu: Satış Otomasyonu, Müşteri Hizmetleri Otomasyonu, Bayi Portalı

Proje Süresi: 22 hafta

Kurumsal Yazılım: Salesforce.com

Modüller/Fonksiyonlar: Sales Cloud, Service Cloud, Community Cloud

Çözüm Kapsamı: Aday Müşteri ve Müşteri Yönetimi, Segmentasyon, Proje ve Fırsat Yönetimi, ERP Entegrasyonu (SAP), Satış Ekibi Aktivite ve iletişim yönetimi (SMS ve E Posta otomasyonu), Mobil Check-In, Harita, Satış Verilerin Konsolidasyonu, Stok, Kampanya Yönetimi, Satış Raporları, Bayi Portali, Müşteri Hizmetleri Çağrı Yönetimi, Bayi Performans Yönetimi, Müşteri Hizmetleri Raporlama

Proje Yılı: 2016, 2017, 2018, 2019, 2020

Müşteri Başarı Hikayeleri

İletişime geçin