Blog

19 Nisan 2016

Salesforce CRM Alotech Çağrı Merkezi Çözümü Entegrasyonu

Inspark olarak Salesforce CRM Alotech çağrı merkezi çözümü entegrasyon çalışmamızı tamamladık. Bulut tabanlı çağrı merkezi çözümü Alotech hizmetini kullanan kurumsal müşteriler, CRM çözümü olarak da Salesforce kullanıyorlarsa, artık bu iki sistem birbiriyle karşılıklı konuşabiliyor.

Salesforce CRM Alotech Çağrı Merkezi Çözümü Entegrasyonu Nasıl Çalışıyor?

 

  • Varolan bir müşteri ya da müşteri adayı aradığında;

 

– Çağrı merkezini arayan kişinin numarası Alotech tarafından web servis ile Salesforce CRM’e gönderilir.

– Salesforce CRM arayan kişinin telefon numarasının kayıtlı olduğu hesabı bulur ve çağrı merkezi personelinin Salesforce ekranında bir pencere açılır.

– Çağrı merkezi personeli müşteri ile görüşmesi sırasında CRM ekranında gerekli işlemleri yapar:  Müşteriye ait bir süreç başlatabilir, yönetebilir ve sonlandırabilir.

– Telefon görüşmesi sonlandığında, görüşme  Salesforce CRM tarafında bir aktivite olarak kaydedilir. Bu aktivite içerisinde  ses kaydının olduğu bir link de bulunur. Bu link sayesinde çağrı merkezi operasyonlarının kalite kontrolleri yapıldığında ayrı sistemlerde ses kaydı aramak zorunda kalınmaz.

 

  • Yeni bir müşteri ya da müşteri adayı aradığında;

 

– Çağrı merkezini arayan müşterinin numarası Alotech tarafından web servis ile Salesforce CRM‘e gönderilir.

– Salesforce bu numaranın kayıtlı olduğu bir müşteri adayı ya da müşteri bulamazsa, çağrı merkezi personelinin CRM ekranında bir pencere açılır.

– Çağrı merkezi personeli ekrandan yeni müşteri adayı ya da müşteri kaydı girişini yapar.

– Çağrı merkezi personeli Salesforce CRM‘de bu müşteriye ait bir süreç başlatabilir, yönetebilir ve sonlandırabilir. Satış sonrası hizmetler kapsamında Case (şikayet, öneri, talep vb.) oluşturabilir.

– Telefon görüşmesi sonlandığında bu kayıt Salesforce CRM’e bir aktivite olarak kaydedilir. Hatta bu aktivite içerisinde  ses kaydının olduğu bir link de bulunur. Bu link sayesinde çağrı merkezi operasyonlarının kalite kontrolleri yapıldığında ayrı sistemlerde ses kaydı aramak zorunda kalınmaz.

 

  • Otomatik Dış Arama;

 

– Telefon görüşmesi sırasında müşteri daha sonra aranmak isterse ve ileri bir tarihe randevu verirse ya da otomatik arama kaydı oluşturulması gerekirse, Salesforce bu aramalar için bir aktivite kaydı oluşturarak bu bilgileri web servis aracılığıyla Alotech Çağrı Merkezi sistemine gönderir.

– Alotech dış aramayı yaptığında bu aktivite bilgisi güncellenir ve arama sonuçları Salesforce CRM’e kaydedilir.

– Başarılı aramalar için bu aktivite içerisinde  ses kaydının olduğu bir link de bulunur.

salesforce crm alotech

 

Salesforce CRM Alotech ile Neler Yapabilirsiniz?

 

Alotech üzerinde kampanya yönetimi yaptığınızda, kampanya ile ilgili veriler Salesforce CRM’den takip edilebilir. Örneğin; doktorlara özel bir kampanya yaptığınızda bu bilgi hem Salesforce CRM hem de Alotech üzerinden takip edilebilir.

 

İki sistem arasındaki entegrasyon sayesinde aramalar ile ilgili bir çok bilgi Salesforce CRM raporlarında anlık olarak izlenebilir. Çağrı merkeziden toplanan arama kayıtlarını Alotech sisteminden, müşteri ve müşteri ile ilgili süreç raporlarını Salesforce sisteminden ayrı ayrı alınmasına gerek kalmaz ve zaman kaybı önlenmiş olur.

 

Çağrı merkezi personeli tam entegre bir sistem üzerinden çağrılarını yönetebilir ve daha verimli çalışabilirler.

 

Bulut tabanlı çağrı merkezi çözümü Alotech ve dünyanın en iyi CRM uygulaması Salesforce ile müşteri hizmetleri ekibiniz daha verimli çalışırken, firma olarak müşterilerinize daha iyi bir deneyim sunabilirsiniz.

Salesforce CRM Alotech Çağrı Merkezi Entegrasyonu için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bulut Bilişim, Salesforce , , , , ,

İletişime geçin