Blog

15 Kasım 2017

Dünyanın En Büyük Bilişim Konferansı Dreamforce 2017

2003 yılından beri yılda bir kez San Francisco’da yapılan Dreamforce konferansı 4 gün boyunca teknoloji, inovasyon ve network buluşmasına dönüşüyor. Salesforce Türkiye Yetkili Satıcısı Inspark olarak danışmanlarımızla birlikte konferansa katıldık.

Her yıl, Salesforce CEO’su Marc Benioff konferansın açılış konuşması sırasında firmanın yakın gelecek için vizyonunu ve Müşteri Başarı Platformu Salesforce CRM’in yepyeni özelliklerini açıklıyor. Marc Benioff’un konuşması her sene olduğu gibi bu yıl da ilham vericiydi. Konuşması boyunca sık sık tekrarladığı cümle ise şöyleydi; Herkesin öncü olma ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirme gücü vardır.

 

Öncü kimdir? Yazılım geliştiriciler, yöneticiler, satış ve pazarlama müdürleri ve CEO’lar. Öncüler, müşteri ilişkileri yönetimi ve teknoloji alanının yenilikçileri  ve küresel şekillendiricilerdir.

 

Salesforce Ekonomisinin Global Etkisi

Marc Benioff, Salesforce’un büyümesinin ve başarısının kaynağının, müşteri, iş ortakları ve çalışanlardan oluşan ekosistemin gücü olduğunun altını çizdi. Salesforce ekosistemi her geçen yıl büyümeye devam ediyor ve Salesforce 2022 yılına kadar  3 milyondan fazla yeni iş yaratmayı hedefliyor. Ekosistemin tüm paydaşlarının birlikte çalışarak temel değerlerden taviz vermeden sağladıkları benzersiz iş modeli ile sürdürülebilir bir platform çözümü olduğunu kanıtlıyor.

Salesforce ekonomisiMarc Benioff’un Dreamforce 2017 açış konuşmasının bir başka önemli teması ise Dördüncü Endüstriyel Devrim (4IR)’di. Ekonomiyi, toplumu ve günlük yaşamımızı kökten değiştiren yenilik ve teknoloji dalgasının tam merkezindeyiz.

DreamforceYapay zeka, otomasyon ve Nesnelerin İnterneti (IoT) gibi teknolojiler, müşteri deneyimini değiştiriyor. Müşteri beklentileri değişiyor, ürünler veriler yorumlandırılarak geliştiriliyor, şirketler değişime uyum sağlamak için dijital dönüşüme yatırım yapıyorlar.

Dreamforce bulut bilisim konferansi

Salesforce, Dördüncü Sanayi Devrimi’nde şirketlerin değişime ayak uydurabilmeleri için ihtiyaç duydukları yeteneklere sahip öncülere, teknoloji desteği sunmak için çalışıyor.

Dreamforce

Ashton Kutcher, Co-Founder, Thorn

 

Marc Benioff’un bir de sürprizi vardı. Google ile Salesforce arasında küresel stratejik ortaklık anlaşması imzalandığını ve Salesforce’u Google Analytics 360 ve G Suite ile birbirine bağlayan yeni entegrasyonların hayata geçirileceğini belirtti.

dreamforceAylardır heyecanla beklediğimiz Dreamforce göz açıp kapayıncaya kadar geçti. Konferans oturumları, eğitimler ve etkinliklerle dolu 4 gün boyunca hem öğrendik hem de eğlendik. Ve şimdiden 25-28 Eylül tarihlerinde yapılacak Dreamforce 2018 için geri saymaya başladık.

Bulut Bilişim, Salesforce , , ,

İletişime geçin