Blog

20 Şubat 2020

Baran Ambalaj Salesforce Başarı Hikayesi

Son zamanlarda rekabetten dolayı ürün değil müşteri odaklı olma stratejimiz var. Bu stratejinin gündeme gelmesi ile Salesforce ile yollarımız kesişti.

Tolga Kuş, Baran Ambalaj - Quality Systems Coordinator

Baran Ambalaj flexi ambalaj üreten 40 yıllık bir firma. Kalite Sistemleri Koordinatörü Tolga Kuş’un söylediğine göre de dijital dönüşümü DNA’sına kadar yaşayan bir marka.

Özellikle son zamanlarda rekabetten dolayı ürün değil müşteri odaklı olma stratejisi sürdüren Baran Ambalaj, bu stratejinin gündeme gelmesi ile Salesforce ile tanışıyor ve sadece teknik anlamda program alıp geliştirmekten ziyade insan kaynaklarını da geliştirmeleri gerektiğine ve müşteri odaklı bir kültür oturtma kararıyla ilerliyor.

Tolga Kuş, entegrasyon anlamında zorlayıcı olduklarını ancak etkili çalışan bir ekiple ve INSPARK ortaklığıyla entegrasyon aşamasını tahmin ettiklerinden çok kısa bir sürede tamamladıklarını belirtiyor.

Katıldıkları fuar sayısının da artmasıyla artık yılda en az 5 defa katıldıkları uluslararası fuarlardan elde edilen datanın tutulması için CRM sistemine ihtiyaç duyduklarını belirten Tolga Kuş, ‘ekibi de farklı bir noktaya taşımak, bakış açılarını değiştirmek ve değişim yönetimi yapmak gerçekten önemli bunlar projenin başarısını arttıracak etkiler. Müşteri memnuniyetine önem veriyorsanız böyle bir altyapıya sahip olmanız gerekiyor. İçeride oluşturacağınız kültür çok önemli.’ diyerek sadece sistem entegrasyonunun değil bir kültür oturtmanın önemini vurguluyor.

INSPARK ile çalışmaktan çok memnun olduklarını belirten Tolga Bey, hızlı aksiyon ve çözümler konusunda çok destek aldığımız bir ekip ile çalışmaktan çok memnun.

Sektör: Üretim

Proje Konusu: Satış Otomasyonu

Proje Süresi: 16 hafta

Kurumsal Yazılım: Salesforce.com

Modüller/Fonksiyonlar: Sales Cloud, Platform

Çözüm Kapsamı: Aday Müşteri ve Müşteri Yönetimi, Satış ve Teklif Yönetimi, ERP Entegrasyonu (CANIAS), Satış Ekibi Aktivite ve iletişim yönetimi (SMS ve Eposta otomasyonu), Outlook Entegrasyonu, Satış Raporları

Proje Yılı: 2019

Müşteri Başarı Hikayeleri

İletişime geçin