Blog

17 Kasım 2018

Mikro Yazılım Salesforce Başarı Hikayesi

'Salesforce CRM ile hem biz hem de iş ortaklarımız gerek cep telefonlarından gerek bilgisayarlarından tek bir platform üzerinden tüm süreçleri görebiliyoruz.'

Alpaslan Tomuş, CEO, Mikro Yazılım

Sektörde 30 yıllık deneyime sahip Mikro Yazılım, 100.000’den fazla kurumsal müşterisi olan her geçen yıl büyüyerek gelişen bir kurumsal yazılım çözümü sağlayıcısıdır.

Müşteri ilişkileri ve iş ortakları yönetimi için dünyanın en güçlü çözüm sağlayıcısı Salesforce’u tercih etti ve Salesforce Türkiye İş Ortağı INSPARK ile kısa sürede yeni sisteme geçiş yaptı.

Mikro Yazılım olarak temel hedefimiz ve amacımız; müşterilerimizin öncelikle sağlıklı bir şekilde varolmalarını sağlamak, daha sonra da sağlıklı bir şekilde büyümelerini sağlamak.

Mikro Yazılım 30 yıldır Türkiye’de en çok tercih edilen ticari yazılım firmalarından bir tanesi. Bugüne kadar yüz bini aşkın ticari kullanıcılarımız var ve bu firmalarda her gün dört yüz bini aşkın kişi bilgisayarlarında Mikro Yazılım ürünlerini kullanıyor.

Alpaslan Tomuş, CEO

Salesforce’tan önce satış süreçlerimizi excel üzerinden takip ediyorduk.
Sürekli insana olan bağımlılık, dosyaların paylaşılarak kullanılamaması, eksik bilgilerin girilmesi hem karar anlamında, hem de süreçlerin doğru zamanda finalize edilebilmesi anlamında çok büyük sıkıntılar yaşatıyordu.
Bizim aslında beklentimiz klasik CRM beklentisinin bir adım ötesinde olan bir şeydi. Hem müşteri yönetimi hem iş ortağı yönetimi anlamında.
alpaslan-tomus-mikro-salesforce

Bugün biz ve iş ortaklarımız gerek cep telefonlarından gerek bilgisayarlarından gerek tabletlerinden tek bir platform üzerinden tüm süreçleri görebiliyoruz.
Biz ilk önce dünyanın lider CRM çözüm sağlayıcısı firması Salesforce ile irtibata geçtik, Salesforce bize birkaç tane iş ortağının ismini verdi. Bizim ilk görüştüğümüz iş ortağı Inspark’tı. Daha sonra başkasıyla görüşme ihtiyacı duymadık, çünkü hem konuya hakimiyetleri hem bizi doğru bir şekilde yönlendirmeleri; bunu mevcut Salesforce platformu üzerinden nasıl hızlıca yapıldığını göstermeleri sonucunda aslında başka bir iş ortağı arayışına girmedik. 

Inspark konuya çok yetkin olduğu için bizi çok doğru bir şekilde yönlendirdi. Ve aslında bizim umduğumuzdan çok kısa bir süre içerisinde, bir buçuk iki ay gibi bir sürede, biz koca bir sistemi ayağa kaldırabilme şansına sahip olduk.
Bu anlamda Inspark ile çalışmak bizim için çok güzel bir deneyim.

Alpaslan Tomuş, CEO, Mikro Yazılım

Sektör: Yazılım

Proje Konusu: Satış Otomasyonu, İş Ortağı ve Bayi Yönetimi

Proje Süresi: 8 Hafta

Kurumsal Yazılım: Salesforce.com

Modüller/Fonksiyonlar: Sales Cloud

Çözüm Kapsamı: Müşteri Hizmetleri Yönetimi

Proje Yılı: 2018

Müşteri Başarı Hikayeleri, Teknoloji , , , ,

İletişime geçin