Fransa’nın Köklü Şirketi DAD GROUP’un INSPARK ile Avrupa’yı Saran Salesforce Yolculuğu

“Müşterilerimiz çalışma şeklimizden etkilendiler ve çalışanlar da oldukça kullanıcı dostu olduğu için Salesforce yazılımıyla çalışmaktan keyif aldı. Bizim için, müşterilerimiz için ve tüm şirket için bir kazan-kazan durumuydu.”

Emmanuel Charbonnel – Birleşik Krallık Satış & Genel Müdürü

dad-group-logo

Müşteri:

DAD GROUP

Ürün:

Salesforce Sales Cloud

Hedeflerimiz nelerdi?

Hedefimiz, DAD UK Salesforce Sales Cloud’u diğer 3 ülke için genişletmekti.

Proje sayesinde neler kazandık?

Dad UK için uyarlanan Salesforce’un 3 ülkeye daha uyarlanmasını sağladık. (Belçika, Almanya ve Fransa)

Diğer ülkeler için Kayıt Türleri, Lead Sayfa Düzeni, Hesap ve Fırsat bölümleri oluşturduk.

Yeni ülkeler için Raporlar ve Dashboardlar oluşturduk.

Salesforce uyarlaması için yeni kullanıcılara eğitim verdik.

Herhangi bir zorluk var mıydı?

Görünürlük ve Paylaşım Kuralları, Sayfa Düzenleri, Özel Alanlar, Raporlar ve Dashboardların 4 ülke arasında farklılık göstermesi gibi bazı zorluklar vardı.

Herhangi bir istatistiksel veri var mı?

Dad UK içinde Salesforce uyarlaması artırıldı. Lisans sayıları %150 arttı.

Avrupa’nın en büyük posta kutusu üreticisi olan DAD GROUP, INSPARK ile Salesforce dönüşümünü tamamladı. Müşteri iletişim süreçlerini hızlandırarak daha verimli ve daha güncel bir akış elde ettiler.

1872’de kurulan Decayeux Grup, deneyimine inovasyonu ve teknolojiyi ekleyerek müşteri deneyimini iyileştirmeye karar verdi. Avrupa’nın önde gelen posta kutusu üreticisi dünyanın 1 numaralı CRM çözümü olan Salesforce ile iş akış süreçlerini güçlendirdi. Salesforce Sales Cloud çözümüyle müşteri yönetimi ve müşteri deneyimi alanlarında sunduğu hizmeti optimize etti

“Salesforce ile görüştük ve bize daha hızlı, daha verimli, daha güncel olmak için bir araç verdiler. Ve sonuç olarak satışların arttığını fark ettik ve hiçbir fırsatı kaçırmadık.”
Emmanuel Charbonnel

DAD GROUP’un Salesforce’a Giden Yolculuğu

1872’de Fransa’da bir aile şirketi olarak kurulan DAD GROUP, 150 yıllık tarihi boyunca birçok yenilenme süreciyle karşılaştı. Her yenilik beraberinde zorlu uyum süreçlerini ve yeni iş akışlarını getirdi. Teknolojinin farklı bir boyutta hız kazandığı günümüzde DAD GROUP’un karşılaştığı en büyük zorluk güncel bir sisteme sahip olmamaktı. Sadece üretim bölümünün değil çalışma şeklinin de yenilenmesi teknolojiye uyum sağlamak için oldukça önemli bir adım olacaktı. Eski ve karmaşık iş akış süreçleri müşteri etkileşimini doğrudan etkilemeye başladığında yeni ve çözüm odaklı bir sisteme ihtiyaç duyduklarını fark ettiler. Hem akışları kontrol edebilecek hem de müşteri deneyimini iyileştirmek üzere çıktıkları yolculuklarının sonunda Salesforce ile buluştular.

“Olması gerektiği kadar hızlı olmadığımızı fark ettik. Geri dönüşlere yeterince hızlı tepki vermediğimiz için müşterilerimiz hayal kırıklığına uğradı.”
Emmanuel Charbonnel

Salesforce Sales Cloud çözümü sayesinde müşteri iletişiminde başka bir seviyeye geçen DAD GROUP, daha önce yavaş kaldıkları müşteri iletişimini hızlandırmış oldu. Müşteriler taleplerinin her zaman önceliklendirilmesini beklerler. Bu nedenle müşteri iletişiminde hızlı ve çözüm odaklı olmak bütün şirketlerin ana hedeflerindendir.

DAD GROUP da Salesforce ile kavuştuğu hızlı ve verimli süreçler sayesinde müşterilerinden olumlu geri dönüşler aldı. Buna bağlı olarak olumlu geri dönüşler hızla satışlarda yükselen bir grafik sağladı.

INSPARK ile Avrupa Ofislerinin Dönüşümü

İlk olarak Birleşik Krallık’ta Salesforce ile çalışan ve önemli bir başarı kaydeden DAD GROUP, Fransa, Almanya ve Belçika gibi diğer Avrupa ofislerinin de Salesforce ile çalışmak istediğini gördü. Bu kapsamlı dönüşüm operasyonunu yönetmek için ihtiyaç duydukları danışman ise INSPARK oldu. BT anlamında yeterli bilgiye sahip olmayan DAD GROUP bölge yöneticileri için uygulanacak çözümün basit ve hızlı bir şekilde açıklanması gerekiyordu. INSPARK olarak müşterilerimize çözümler sunmadan önce, dinleme ve ihtiyaçlarını belirleme aşamalarına odaklanmamız gerektiğini biliyoruz. Bu nedenle öncelikle incelemelerimizi tamamlayarak sunacağımız çözümün nasıl bir fayda sağlayacağını anlattık.

“Biz BT ile ilgilenmiyoruz ve bilmiyoruz. Biz sadece üreticiyiz ve INSPARK, ihtiyacımızın ne olduğunu anlamamızı çok kolaylaştırdı. Ne hakkında konuştuklarını her zaman biliyorlardı. Toplantılar her zaman kusursuz ve verimli geçti. Hem samimi hem de işlerinde çok iyilerdi.”
Emmanuel Charbonnel

DAD GROUP gibi köklü ve başarılı bir firmanın dijital dönüşüm yolculuğunu başarıyla tamamladık. Keyifli ve unutulmaz paylaşımların yanı sıra Salesforce’un müşteri deneyiminde yarattığı farkı bir kez daha görmüş olduk.

Keyifli yolculuğun detaylarını izlemek için INSPARK ve DAD GROUP Başarı Hikayesi videosuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

İletişime geçin