Blog

29 Haziran 2016

Alışan Grup Müşteri Başarı Hikayesi

"CRM projemizi şansa bırakmadık. Biz ne istediğimizi, INSPARK da ne yaptığını çok iyi biliyordu. Öngörülen bütçe ve sürede CRM sistemimize kavuştuk."

Jan B. Devrim - Alışan Grup Operasyonlar Koordinatörü
Alışan Grup, Otomatik Raporlama ile Doğru Kararları Hızlı Aksiyonlara Dönüştürüyor.

Alışan Grup uluslararası kara nakliyatı, yurt içi taşımacılık, depolama faaliyetleri, dökme kimyasallar ve gıda maddelerinin taşınması gibi hizmetler sunan bir lojistik şirketi.

Firma, müşteri ilişkileri yönetimi yazılım çözümü arayış sürecinde INSPARK ile görüştükten sonra 2009 yılında Salesforce CRM’i kullanma kararı aldı.

“Salesforce Türkiye Yetkili Satıcısı INSPARK ile çalışma kararı almamızın iki nedeni bulunuyor: Birincisi, Salesforce’un dünyanın en iyi CRM firması olması; ikincisi ise, INSPARK’ın önerdiği çözümün, uygulama alanlarının ve referanslarının bizim için uygun olmasıydı”.

Alışan Grup Operasyonlar Koordinatörü Jan B. Devrim

Alışan Grup, kısa bir süre içinde kurulumu tamamlanan Salesforce CRM’i kullanıcı eğitimlerinin ardından canlıya aldı.

Şirketin ürün ve hizmetleri arttıkça ve satış ekibi büyüdükçe CRM uygulaması da bu beklentilere cevap verecek şekilde geliştirilmeye uyarlanmaya devam etti.

INSPARK ile birlikte, deneme yanılmalara gerek kalmadan, başarıya sistemi hayata geçirdik.

Satış raporlarını çok daha etkin bir şekilde kullanmaya başlayan Alışan Grup yöneticileri şirket içinde daha verimli kararlar almaya ve hedeflerini daha iyi gözlemlemeye başladılar. Firma daha fazla satış yaparak daha büyük ciroya ulaştı.

Salesforce Türkiye Partner’i INSPARK’ı tercih etmemizdeki en önemli sebep çok iyi iletişim kurmalarıydı”

Salesforce Türkiye Yetkili Satıcısı INSPARK ile çalışmanın en büyük avantajının firmanın CRM konusuna çok hakim olması olduğunu belirten Devrim “Tamamladıkları sayısız projelerin tecrübelerinden yararlanarak bize katma değer sunan çözümler ortaya koydular ve böylece satış gücümüzün iyileştirilmesi, saha uygulamalarımızın kuvvetlendirilmesi konusunda da danışmanlık aldık” dedi.

Salesforce CRM kullanmaya başlamadan önce satın alma güçlerini ölçmek için raporlama yapma konusunda zorluk yaşanırken CRM’in canlıya alınması ile birlikte satış raporları otomatik olarak her sabah eposta kutularına gönderiliyor. Yöneticiler tarafından değerlendirmeye alınan veriler hızla aksiyon planlarına dönüştürülüyor.

Salesforce CRM tüm şirket çalışanları tarafından kullanılmaya başladıktan sonra INSPARK’tan alınan destek hizmetleri de her geçen gün azaldı. Bu da yazılıma sahip olma maliyetlerinde oldukça büyük bir avantaj sağladı.

Alışan Grup’un projeden önce beklenti ve taleplerini hazırlamış olması ve CRM’in zamanında canlıya alınmasını sağladı ve beklentilerin karşılanması açısından başarılı bir proje oldu.

Proje Konusu: CRM – Satış Otomasyonu Projesi

Proje Süresi: 2 hafta

Yer Alan Kurumsal Yazılım: Salesforce.com

Proje Yılı: 2009

Modüller / Fonksiyonlar: Satış Bulutu

Çözüm Kapsamı: Satış Aktiviteleri ve Müşteri İlişkileri Yönetimi

Lojistik, Müşteri Başarı Hikayeleri